Sitemizin altyapısı değişmiştir. Eski kayıtlı müşterilerimizin şifre resetlemesi gerekmektedir. Sitemizin altyapısı değişmiştir. Eski kayıtlı müşterilerimizin şifre resetlemesi gerekmektedir. Sitemizin altyapısı değişmiştir. Eski kayıtlı müşterilerimizin şifre resetlemesi gerekmektedir. Sitemizin altyapısı değişmiştir. Eski kayıtlı müşterilerimizin şifre resetlemesi gerekmektedir.

MUM MOKSA

  • 220,00 TL
  • En geç 27 Haziran Perşembe günü kargoda!
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Müşteri Etkileşim Butonları

İngilizce olarak Moxibustion Türkçe ifade olarak (Yakı) olarak yada kısaca moksa tedavisi olarak adlandırılan geleneksel tıbbi uygulama, ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır ve daha sonra Japonya’ya oradan da diğer Asya ülkelerine yayılarak günümüze kadar varlığını sürdürmüş bir şifa yöntemidir. Moxa tedavisi, vücudun belirli noktalarına genellikle akupunktur noktaları ile aynı noktalara pelin otundan yapılmış çubukların yakılması ile yapılan bir uygulamadır.

Moksa terapisinin ilk çıkış kaynağı olarak Çin’in Kuzey kesimlerinde kullanılmaya başlanmış ve ilk olarak romatizma ağrılarının dindirilmesi amacıyla kullanılmış. Eski zamanlarda uygulama noktalarının yanarak kabarması, günümüzde terkedilmiş ve sadece moksa çubuklarının ısısı ile tedavi etme olarak uygulanmaktadır.

Modern moksa terapisinde kullanılan moksa çubukları pelin, dut, zencefil ve akonit gibi bitkilerin sarılmış yapraklarından elde edilmektedir. Ezilen bitki parçaları özel bir kağıda sarılarak günümüzün moksa çubukları olarak ısıtılacak olan bölgenin üzerine konur. Bir moksa çubuğu dört veya beş dakika boyunca yanar ve ağrı ve tıkanıklığı gidermek için anestezik bir etki bırakır.

Yakılan moxa çubukları ile mide ağrısı, kusma, ishal ve romatizmal ağrılar tedavi edilmektedir. 

Geleneksel Çin tıbbında, her şeyin içinde var olan evrensel güç, insanın içinde de vardır ve bu yaşam enerjisine Chi (Çi) adı verilmektedir. Chi, yaşam enerjisi vücudumuzda meridyen adı verilen gözle görülmeyen kanallarda dolaşır ve Çin tıbbına göre yaşam enerjisi bu kanallarda özgürce dolaşırsa hiç bir sağlık sorunu oluşmamakta. Eğer bir tıkanıklık olması durumunda sistem bozulmakta ve bunun sonucunda da fiziksel ve ruhsal olarak hastalanmalar başlamaktadır.

Moxa terapisi ile tıkanık kanallar çözülerek enerji akışı yeniden sağlanmaktadır ve böylelikle bedenimiz kendi kendisini iyileştirecek gücü yani Chi’yi tekrar kullanmaya başlar.

Moksa Terapisinin Faydaları

Kanalları Isıtır: Geleneksel Çin Tıbbına göre soğuk, vücudu istila edebilir ve vücuttan geçen akupunktur kanallarına yerleşebilir. Bu, soğuk havalarda genellikle daha kötü hissedecek ve ısı uygulamasıyla daha iyi hissedecek belirli bir bölgede ağrıya neden olabilir. Örneğin, bazı artrit türleri “soğuk tiptir” ve kış aylarında daha yoğun hissedilir. Moxa, bu durumlarda özellikle yararlıdır.

Qi ve Kan Dolaşımını Teşvik Eder: Moxa ısınır ve hareket eder. Kan ve Çi’nin hareketini teşvik etmeye yardımcı olur, böylece Chi veya kan durgunlaştığında ortaya çıkan ağrı için özellikle iyidir. Özellikle jinekolojide adet krampları için popüler olmuştur ve morlukları daha çabuk iyileştirmek için kullanılır.

Akupunktur Noktalarını Uyarır: Küçük ayak parmağındaki, makat bebeği döndürmeye yardımcı olan nokta gibi belirli noktaları uyarmak için de moxa kullanılır. Göbek üzerindeki bazı sindirim rahatsızlıklarına yardımcı olan nokta gibi vücuttaki bazı noktalar için uygulanabilir.

Qi ve Kan Oluşturur: Moxa terapisinin bağışıklık fonksiyonunu artırdığı, özellikle beyaz kan hücresi sayılarını, anti-inflamatuar sitokinleri ve anti-vücut üretimini artırdığı gösterilmiştir. Bağışıklığınızı geliştirmeye ve kendinizi bitkin hissettiğinizde size yardımcı olmanın yanı sıra, bağışıklık sisteminin tehlikeye girdiği hastalıkların tedavisinde özellikle yararlı olduğu ve hastalanmaya yatkın insanlara yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır.

Sağlığa faydalarının yanı sıra, bir çok kişi moksa’nın yanmasını son derece rahatlatıcı buluyor. Sıcaklığı ve kokusu, tedavi odasında derin bir rahatlama hissi sağlar.

 

1 kutuda 50 adet moksa ve 50 adet yapışkanlı plastik tutucusu vardır. 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğinizde herhangibir kampanya yoğunluğu yoksa 24-48 saat içinde kargoya teslim edilir. 
Yükleniyor...